#FreeLab: Ustrój gospodarczy


Niniejszy dokument opisuje ustrój gospodarczy #FreeLabu do momentu uzyskania osobowości  prawnej (forma prawna nie została jeszcze przesądzona). Docelowym ustrojem #FreeLabu jest kooperatywa. Podstawowe zasady gospodarowania pozostaną niezmienne, niezależnie od formy prawnej.

  1.         #FreeLab służy tylko swoim beneficjentom – samorządnym społecznościom i środowiskom wolnościowym.
  1.         #FreeLab pozyskuje środki wyłącznie z darów – przede wszystkim rzeczowych.
  1.         Wszelkie uzyskane środki rzeczowe i finansowe są przeznaczane na funkcjonowanie #FreeLabu, o ile darczyńcy wyraźnie nie postanowią inaczej.
  1.         Pozyskane środki będą jasno przypisywane do poszczególnych projektów (w tym budowy infrastruktury oraz utrzymania ruchu), o ile darczyńcy wyraźnie nie postanowią inaczej.
  1.         Decyzje gospodarcze podejmowane są konsensualnie, przez kolektyw prowadzący #FreeLab. W razie problemów z podjęciem decyzji, do procesu decyzyjnego zapraszane będą osoby zainteresowane – beneficjenci i darczyńcy.
  1.         #FreeLab będzie dążył do ustanowienia rady audytorów – przedstawicieli beneficjentów. Audytorzy będą mieli wgląd w szczegóły gospodarki #FreeLabu i bedą mogli stwierdzić, czy pozyskane środki używane są zgodnie z misją #FreeLabu.
  1.         Kolektyw prowadzący #FreeLab działa na zasadzie wolontariatu. W miarę możliwości finansowych, #FreeLab zapewni wolontariuszom utrzymanie. Do tego czasu muszą się oni utrzymać sami.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s