Słońce Brazylii


Najlepsza rzecz z Brazylii, zaraz po sambie i FlexFuel: przedstawiam Państwu kolektor słoneczny Sol-do-Brasil! 🙂 Genialny kolektor słoneczny z opakowań po mleku lub butelek PET po napojach.

W związku z tym pilnie potrzebujemy, żeby nam ktoś pomógł przetłumaczyć treść opisu konstrukcji z brazylijskiego portugalskiego na polski! Może być via angielski. 🙂

Reklamy

9 thoughts on “Słońce Brazylii

 1. Witam serdecznie! Chętnie zajmę się tłumaczeniem hobbystycznie/w słusznej sprawie, choć jestem programistą a nie instalatorem:) Natomiast zajmie to kilka(może -naście?) dni, bowiem: 1) wypada pro forma grzecznościowo zapytać o zgodę na tłumaczenie w Sekretariacie Środowiska Naturalnego i Zasobów Wodnych Parany, bo w tekście jest zgoda na reprodukowanie za pomocą dowolnych środków, ale nie wiem czy mieści się w tym tłumaczenie; 2) trzeba nieco czasu na skonsultowanie ze znajomymi brasileiros ewentualnych wątpliwości:). Mam więc tylko pytanie: jaki jest deadline tego projektu:P

  • Witaj,

   Będę wdzięczny, jeśli zechcesz się w naszym imieniu dowiedzieć, jaki jest ogólny status publikowanych przez nich tego typu dokumentów, bo podejrzewam, że w Brazylii znajdziemy więcej takich skarbów.
   Z punktu widzenia praw autorskich tłumaczenie jest ‚utworem pochodnym’ i mam nadzieję, ze nie będą robić wstrętów. Podkreśl, proszę, że chodzi o niekomercyjne i społeczne wykorzystanie.
   Deadline nie istnieje, ale im szybciej będziemy mogli opublikować materiały, tym szybciej będzie można zaplanować pierwsze warsztaty.
   Czy mogę Twój namiar podać koleżance, która via Facebook zgłosiła się także do tłumaczenia? Podzielilibyście się jakoś pracą.

   • Nie ma problemu, spróbuję znaleźć takie informacje. Co do podziału pracy, na pewno pomoże on szybciej zrealizować zadanie. Proszę o kontakt via mail pod adresem, którym się logowałem. Czy jest jakaś skrzynka, którą można by dawać w BCC/”do wglądu” przy takiej komunikacji?

  • No, mamy konstrukcję dla abstynentów i dla piwoszy – brać, wybierać.
   Jak powiedział Przewodniczący Mao – niech rozkwita tysiąc kwiatów!

  • Niestety, link do puszek nie działa. A pragnienie suszy. Może tak inne zdjęcie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.